Podívejte se na 5 tipů, jak zvládnout závěrečné zkoušky v autoškole

FOTO: železniční přejezd
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Snili jste dlouho o tom, jak budete autem brázdit vaši street a všichni vás budou obdivovat? Teď je to tady. Mezi vámi a řidičákem už stojí jen jedna překážka. Bohužel ta největší – zkouška.

Jak zvládnout zkoušky v autoškole
Na přejezdu se nezapomeňte poctivě rozhlédnout. Zdroj: sxc.hu

Závěrečná zkouška v autoškole se skládá ze tří částí – jízd, písemného testu a ústní zkoušky z ovládání a údržby vozidel. Přinášíme vám několik tipů, jak zvládnout každou z nich.

Na co si dát pozor při jízdách?

Při jízdě je nejpodstatnější se nestresovat. Říká se to dobře, v reálu je to ale celkem problém. Snažte se přesto zůstat v klidu. Nikdo nejezdí po několika desítkách hodin v autoškole bez chybičky. Nejdůležitější je vyvarovat se těm zásadním.

Na co si tedy hlavně dát pozor? V první řadě na rychlost jízdy, přednost zprava, chodce na přechodech a cyklisty. Vedle toho se pozorně dívejte na přejezdech – i když máte dobrý výhled, instruktor musí vidět, že otáčíte hlavou. Nezapomeňte dát vždy včas a správně blinkr.

Buďte také připraveni na to, že u většiny jízd budete muset zaparkovat.

Do zblbnutí si opakujte cvičné testy

U písemné části není co řešit, na tu se prostě a jednoduše musíte nadrtit. Spousta testů je volně k dispozici na internetu, jeden z těch nejspolehlivějších je dostupný na stránkách Ministerstva dopravy.

Na test se nemusíte učit z učebnic, opravdu stačí si dokola zkoušet testy. Otázky se neustále opakují a po čase si je zapamatujete.

Na údržbu se dobře připravte

 

 

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Denisa Stromecká
Autorka v současné době studuje na Filozofické fakultě v Pardubicích.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*