Jak získat praxi v oboru? Máme 3 tipy, které by vám mohly pomoci

FOTO: Ruce na klávesnici
Ilustrační foto. Foto: Helena Ulrychová, StudentMag.cz

Při hledání práce nebo brigády se často setkáme s úslovím praxe výhodou, případně předchozí praxe v oboru nutná. To je sice hezké sdělení, ale jak takovou praxi sehnat, když na většině míst praxi bez předchozí zkušenosti, tedy opět praxe, neseženete? Přinášíme tři tipy, jak na to.

FOTO: Ruce na klávesnici
Ilustrační foto. Foto: Helena Ulrychová, StudentMag.cz

1. Nebojte se ničeho

Základní pravidlo je nebát se komunikovat. Najděte si firmy a organizace, které jsou spojeny s oborem, v němž chcete praxi získat. Správné společnosti si můžete vyhledat sami, případně se inspirujte na portálech nabízejících práci. Firmy poté kontaktujte mailem. Dávejte si pozor, aby rozeslané zprávy nebyly stejné! Jak toho docílit a kam mail poslat? Podívejte se na tip číslo dvě.

2. Buďte slušní a zaujměte

Když už máte jasno, kam chcete zacílit, najděte si na webových stránkách společností kontakt na příslušnou osobu z personálního oddělení. Poté přichází nejtěžší část: Promyslete si, co vlastně můžete nabídnout. Proč vás zajímá zrovna tato firma? Proč tento obor? Jak můžete přispět svou prací? Pokud máte alespoň malé dosavadní zkušenosti, není na škodu je zmínit. Také přiložte svůj životopis.

Jak již zmiňujeme v prvním bodě, dbejte na to, aby maily byly rozdílné. Přece jen každá společnost je jiná a má jiné požadavky.

3. Čekání a pohovor

Po rozeslání kontaktních mailů přichází fáze čekací. Bývá to těžké, ale obrňte se trpělivostí. Mnohdy se vám to vyplatí. Jestliže se někdo ozve zpátky s tím, že byste je zajímali, máte napůl vyhráno. Obvykle si vás pozvou na pohovor. Asi je zbytečné to připomínat, ale oblečte se slušně a na nic si nehrajte. Zcela upřímně, nikoli drze, jednejte s těmi, kteří vás zpovídají.

Také je důležitá zásada nelhat. Spousta personalistů má své osvědčené triky, díky nimž na sebemenší lež přijdou, i když si to v tu chvíli nemyslíte. A pak opět přijde čekání s otázkou, zda jste dokázali zaujmout.

Závěrem dodáváme, že valná většina praxí je neplacená, ale získané zkušenosti jsou zcela neocenitelné.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Gabriela Kabátková
Autorka je redaktorkou magazínu StudentMag.cz. Studuje žurnalistiku na FSV UK. Mezi její koníčky patří sport a četba.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*